Дома Фудбал Репрезентации Меси: Срамота, такво нешто не смееше да се случи на теренот!

Меси: Срамота, такво нешто не смееше да се случи на теренот!

Вчера големото дерби помеѓу Бразил и Аргентина во квалификациите за СП беше прекинато.

Уште во воведните моменти здравствените власи и полицијата влегоа на теренот поради четворица фудбалери кои според правилата требало да бидат во карантин. Станува збор за фудбалерите од Премиер лигата кои немале право да играат зошто морале да поминат карантин.

Таквиот однос ги налути Аргентинците, па целата репрезентација не сакаше да го продолжи натпреварот.

„Ова е срамота. Не смееше да се случи вакво нешто на теренот. Тука сме три дена и никој не ни побара ништо, сите нормално тренираа. Ако тие четворица фудбалери биле проблем зошто не ги побараа во хотелот, зошто го чекаа натпреварот“, изјави Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Фудбалерите на Барселона со насмевки го пречекаа Барухан 📸

После вчерашниот пораз од Рајо Ваљекано Барселона го отпушти Роналд Куман, а денес како пр…