Дома Фудбал Меси: Парите не ми се најважни!

Меси: Парите не ми се најважни!

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси за „Мундо Депортиво“ зборуваше за тоа какво значење има фудбалот за него.

Меси истакна дека парите не се неговата дижечка сила, и покрај фактот што заработува многу во текот на целата кариера.

„Парите не се тоа што ме инспирира. Да, тие ми дозволуваат да живеам подобро, но јас живеам за да играм фудбал, а не поради финансиската придобивка од тоа. Јас не играм за себе си, туку за тимот“, изјави Меси.

„Мундо Депортиво“ денес објави детали од неговиот договор со Барселона и обелодени дека Меси заработил неверојатни 555 милиони евра (ОВДЕ).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…