Дома Топ вести Меси на вечера со двајцата капитени на Барселона 🎥

Меси на вечера со двајцата капитени на Барселона 🎥

Се погласно се зборува во медиумите за враќање на Меси во Барселона, а тие гласини се зголемија откако деновиве Аргентинецот се појави во Барселона веројатно на мини-одмор.

Аргентинецот прво беше забележан со велосипед на улиците во овој град, за потоа да биде снимен и како вечера со двајца фудбалери на каталонскиот гигант.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Станува збор за двајцата капитени на Барселона, Серхио Бускетс и Жорди Алба. Засега не е познато дали се разговарало за неговото можно враќање или средбата била само пријателска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …