Дома Трансфер зона Мертенс се сели во Франција, но не во ПСЖ

Мертенс се сели во Франција, но не во ПСЖ

Белгискиот репрезентативец Дрис Мертенс е еден од најдобрите фудбалери на Наполи, но влезе во последната година од договорот, па има многу шпекулации за неговата иднина.

Мертенс има договор со Наполи до крајот на сезоната и најверојатно ќе го напушти клубот како слободен агент на лето.

Многу клубови се заинтересирани за Белгиецот, но „Кориере дело Спорт“ тврди дека најдобрата понуда за Мертенс ја испратил Монако.

Клубот од „кнежевството“ му нуди на Мертенс плата од 5 милиони евра по сезона плус 5 милиони евра бонус при самиот потпис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона драстично ја намали цената на Кутињо

Најскапото засилување во историјата на Барселона, Филипе Кутињо се покажа како големо пром…