Дома Фудбал Менди одби да исполни желба на навивач на Реал

Менди одби да исполни желба на навивач на Реал

Ферланд Менди е играч кој минатото лето пристигна во Реал Мадрид од редовите на Лион за високи 50 милиони евра.

Менди во последно време е стандарден во тимот на Зидан и е играч кој освојува симпатии кај навивачите.

Сепак, со еден свој потег кога одеше на тренинг, тој не се прослави затоа  што одби да испрати порака која едно дете сакаше да ја сними.

Менди се фотографираше со младиот фан, но одби да му сними видео порака, по што беше тргнат од лицата задолжени за редот пред тренинг центарот на Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…