Дома Останати Мекгрегор: Ова ми го скрши срцето, тешко е да се прифати

Мекгрегор: Ова ми го скрши срцето, тешко е да се прифати

Дастин Порие во Абу Даби го нокаутираше Конор Мекгрегор во втората рунда.

Мекгрегор на пресконференција по мечот опиша како се чувствува.

„Ова ми го крши срцето, тешко е да се прифати. Постојат некои чудни работи во спортот. Мене ногата ми е целосно уништена“, изјави Мекгрегор.

„Мислев дека добро му парирам на Порие, но неговите удари ми го уништија мускулот на предната страна на ногата. Дастин одлично се бореше. Мислев дека сум подобар од него“, додаде Ирецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

За Роналдо, Меси и Ѓоковиќ нема место во борбата за наградата „Лауреус“

Кристиано Роналдо и Лионел Меси по подолго време не се номирани за престижната награда на …