Дома Фудбал Медицински феномен: Суарез чудесно се враќа на терените

Медицински феномен: Суарез чудесно се враќа на терените

На почетокот на јануари напаѓачот на Барселона Луис Суарез го оперираше коленото, па беше најавено дека ќе отсуствува од терените цели четири месеци.

Таквата вести ги шокираше навивачите, но и раководството на Барса, но се чини дека сега доаѓаат убави вести.

Имено, шпанските медиуми откриваат дека Суарез се опоравува изненадувачки брзо и ќе се врати на терените многу побрзо од предвиденото.

Уругваецот може да се врати во средината на април и да биде спремен за клучниот дел од сезоната.

Јасно е дека Суарез е од пресудно значење за тимот во борбата за титулата во Примера и Лигата на шампиони.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јувентус ќе игра пред празни трибини и нема да им ги врати парите на навивачите

Како што е веќе познато, пет натпреари од италијанската Серија А кои се играат викендов ќе…