Дома Фудбал Останато Медиумите тврдат: Месум Озил заврши со фудбалот

Медиумите тврдат: Месум Озил заврши со фудбалот


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Поранешниот германски репрезентативец, Месут Озил одличил да стави крај на професионалната кариера, тврдат турските медиуми.

Весникот „Фанатик“ овјави дека 34-годишниот плејмејкер денес го раскинал договорот со Истанбул Башакшекир и нема да бара нов клуб.

Озил во 2014 година ја освои светската титула со Германија, а потоа направи трансфер во Реал Мадрид.

После неколку години се пресели во Арсенал, а од јануари 2021 година е во Турција, каде најпрво играше за Феербахче, а потоа се пресели во Башакшекир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…