Дома Македонски спорт Мегваер погреши, па го собори Елмас – ВАР не се огласи: Беше ли Македонија оштетена за пенал?!

Мегваер погреши, па го собори Елмас – ВАР не се огласи: Беше ли Македонија оштетена за пенал?!

По половина од првото полувреме на Арената „Тодор Проески“ помеѓу Македонија и Англија нема голови, но се играше 23. минута кога видовме една спорна ситуација.

Најкритикуваниот играч во англиската репрезентација, Хари Мегваер погреши во едно проигрување, Елмас влезе во добра прилики беше соборен токму од дефанзивецот на Манчестер Јунајтед.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Судијата на теренот не се огласи, се чекаше и реакција од ВАР собата, но ја немаше…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…