Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Мбапе нема да смее да игра на Европското првенство со новата маска

Мбапе нема да смее да игра на Европското првенство со новата маска

Килијан Мбапе заработи скршеница на носот во натпреварот од првото коло помеѓу Франција и Австрија, а освен победата добра вест за неговата репрезентација е што нема да мора да оди на операција.

Остатокот од првенството Мбапе ќе го игра со маска, но тоа најверојатно нема да биде шарена во боите на Франција со каква што беше снимен на тренингот на Французите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Имено, според членот 42 од правилникот на УЕФА лекарската опрема коај играчот ја носи на теренот мора да биде еднобојна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…