Дома Видео Мбапе изведе фантастични дриблинзи, па налета на…Де Геа ?

Мбапе изведе фантастични дриблинзи, па налета на…Де Геа ?

Давид де Геа во последно време не може да се пофали со добра форма, но синоќа против ПСЖ потсети дека е еден од најдобрите голмами во светот.

Нејмар му додаде една топка на Килијан Мбапе, кој со фантастични дриблинзи мина двајца фудбалери на Јунајтед и се намести на шут.

Но, тогаш пред него се појави Де Геа, кој постави „ѕид“ на голот на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Соиграч на Трајковски изведе спектакуларни „ножички“ за победа во 91. минута 🎥

Tимот на Александар Трајковски, Мајорка се врати на врвот во Секунда и тоа со победа до ко…