Дома Видео Мајстор е за вакви работи: Нејмар изведе чудесен дриблинг ?

Мајстор е за вакви работи: Нејмар изведе чудесен дриблинг ?

По суспензијата од два натпревари Нејмар се врати на теренот во натпреварот во кој ПСЖ го победи Ремс со 2:0.

Нејмар на оваа средба не постигна гол, но прикажа неколку потези со кои уште еднаш докажа каков дриблер е.

Во вториот дел Нејмар изведе еден дриблинг кој до сега не сме го виделе од него. Тој направи финта слична на „еластико“, но со примеси на „рабона“.

Кога се головите во прашање двата ги постигна Икарди, а Мбапе на два пати беше асистент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Италијанците објавија дека Ибра нема да игра на ЕП, тој им одговори со „Јутро је“🎥

Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти веројатно остатоткот од сезоната поради повреда на колен…