Дома Фудбал Останато Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од најголемите таленти во моментов.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Шешко го постигна еден од најубавите голови во Лигата на нации на натпреварот против Шведска.

Тој со фантастичен волеј од косо во стилот на Ван Бастен постигна гол, кој сигурно ќе конкурира за најубав гол во годината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…