Дома Видео Мајстории на кои би позавиделе и мажите: ТОП 20 голови во женскиот фудбал (видео)

Мајстории на кои би позавиделе и мажите: ТОП 20 голови во женскиот фудбал (видео)

0
top 20

Мајстории на кои би можеле и мажите да позавидат.

Англиската фудбалерка, Лорен Хемп неодамна беше во центарот на вниманието на сите светски медиуми бидејќи во натпреварот против Мексико го постигна најчудниот гол во женскиот фудбал.

Нејзината селекција славеше со 6:1 на СП до 20 години, а Хем постигна гол со задникот.

Овој нејзин гол беше причина да ви ги претставиме најдобрите 20 голови во женскиот фудбал.


Следете го Sportski.mk и на


Уживајте…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: На англискиот голман можат да му позавидат и Меси и Роналдо!

Англискиот репрезентативец Џордан Пикфорд на Мундијалот покажа дека е еден од најдобрите г…