Дома Фудбал Останато Маурисио Покетино потпиша нов договор со Тотенхем

Маурисио Покетино потпиша нов договор со Тотенхем

Маурицио Покетино потпиша нов договор со Тотенхем.

Да, звучи зачудувачки на прв поглед, но секако не станува збор за поранешниот менаџер на Тотенхем туку за неговиот 19 годишен син.

Имено, договорот на Маурицио му завршуваше во вторникот, а и покрај тоа што неговиот татко не е во клубот од крајот на минатата година младиот Маурицио ќе остане член на Тотенхем.

Покетино Јуниор објави на својот Инстаграм профил фотографија со својот татко под која напиша: Во порага сме по нова сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…