Дома Фудбал Англија Матиќ: Тие се страшен тим, но ние го имаме Мурињо

Матиќ: Тие се страшен тим, но ние го имаме Мурињо

0
matic

Српскиот фудбалер верува во квалитетите на Жозе Мурињо.

После победата во Торино, Манчестер Јунајтед го чека нов тежок испит, овој пат во Премиер лигата – градското дерби против Манчестер Сити.

Немања Матиќ е свесен за силата на градскиот ривал.

„Јасно е дека тие се страшен тим, играат одлично, постигнуваат многу голови и не очекува навистина тежок натпревар. Но, ние имам квалитет да се носиме, имаме наши предности, можеме да ги запреме. Го имаме, Мурињо, тој знае што треба да направи“.


Следете го Sportski.mk и на


„Ќе не припреми за ова дерби, фаворит нема. Ние сме ментално посилни од пред еден месец. Зад нас имаме учинок од три победи и три нерешени натпревари, како и победа во Лигата на шампионите“, изјави Матиќ.

Од кога е Мурињо на клупата на Јунајтед на гостински терен против Сити има една победа (3:2) и едно реми (0:0).

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос ка…