Дома Македонски спорт Матеј Цветаноски се раздели со Партизани

Матеј Цветаноски се раздели со Партизани


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Матеј Цветаноски напролет ќе има нов клуб.

Од денес офанзивецот повеќе не е член на екипата на Партизани од Албанија откако спогодбено го раскинаа договорот.

Пред Партизани Цветаноски го носеше дресот на Гирмот од Унгарија, а во Македонија помина низ Шкупи, Пелистер, Вардар и Македонија ЃП.

Додека играше во домашното првенство важеше за еден од најдобрите напаѓачи во нашата лига, пред него секако има уште многу години фудбал имајќи предвид дека има само 25 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…