Дома Трансфер зона Марсеј има буџет од 200 милиони, нив ќе ги троши Зубизарета!

Марсеј има буџет од 200 милиони, нив ќе ги троши Зубизарета!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Некогашниот шпански репрезентативец и легенда на Батселона, Андони Зубизарета е нов спортски директор на Марсеј, потврди денес францускиот клуб.

Зубизарета претходно ја обавуваше оваа фукција и во Барселона, се до 2015 година, а денес потпиша трогодишен договор со славниот француски клуб.

Марсеј неодамна доби нов сопственик, Американецот Френк Мекорт, кој има големи амбиции за клубот и е спремен да потроши големи пари на засилувања.

Француските медиуми тврдат дека Зубизарета на располагање ќе добие буџет од 200 милиони евра за засилувања кои треба да ги донесе во следните два преодни рока.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Познато кога Реал ќе го официјализира трансферот на Белингам

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Играчот за в…