Дома Фудбал Останато Марсело Биелса пред нов ангажман

Марсело Биелса пред нов ангажман

Искусниот стратег Марсело Биелса се уште е без ангажман откако го напушти Лидс кон крајот на февруари оваа година.

Биелса доби отказ во Лидс после лошите резултати. Англискиот премиерлигаш Биелса го водеше на 170 натпревари, а претходно работеше во Лил, Марсеј и Атлетик, а беше селектор и на Чиле и Аргентина.

Според последните најави нов клуб на Биелса ќе биде бразилскиот Сантош кој се обидува да го доведе и во овие моменти води преговори.

Сантош неодамна го отпушти Лиска кој во клубот помина само месец ипол. Во овој ,момент Сантош се наоѓа на 11-та позција во бразилското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…