Дома Фудбал Останато Марота го критикуваше Брозовиќ, доби типичен балкански одговор (ФОТО)

Марота го критикуваше Брозовиќ, доби типичен балкански одговор (ФОТО)

Марсело Брозовиќ пред неколку дена беше запрен на улиците во Милано откако помина на црвено под дејство на алкохол.

На Брозовиќ му беше одземена возачката дозвола, а во Интер не седеа со скрстени раце и го казнија хрватскиот фудбалер со износ 100.000 евра.

„Потребно е да обрнуваме повеќе внимание на приватните животи на нашите фудбалери“, изјави директорот на „нероаѕурите“ Џузепе Марота и така порача дека Брозовиќ мора да се смири.

Следуваше и одговор од Брозовиќ кој беше типичен балкански.

„Ветувам…само вода“, порача Брозовиќ.

View this post on Instagram

Promesso… solo acqua! 🤔

A post shared by Super]Kralj[tata]BroZ (@marcelo_brozovic) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хименез промаши пенал после 21 реализирани во низа, но дали ВАР погреши?

Севиља со минимални 1:0 го победи Волвс и се пласира во полуфиналето на ЛЕ, меѓутоа овој н…