Дома Останати Кошарка НБА Марк Гасол и Монтрези Харел потпишуваат за Лејкерси!

Марк Гасол и Монтрези Харел потпишуваат за Лејкерси!

Актуелните НБА шампиони, ЛА Лејкерси ангажираа две нови засилувања пред почетокот на новата сезона.

Во Лејкерси пристигнуваа искусниот Марк Гасол и најдобриот шести играч од минатата сезона, Монтрези Харел. Искусниот Шпанец во Лејкерси пристигнува како еден од најдобрите дефанзивци во лигата. Пред две години беше шампион со Рапторси, а дури десет години настапуваше за Мемфис.

Харел минатата сезона му беше најдобра во кариерата. Како член на Клиперси во преосек имаше по 18.6 поени по натпревар. Оствари 11 „дабл-дабл“ учиноци од клупата.

Ќе потсетиме дека Лејкерси минатата недела ги засили Денис Шрудер од Оклахома. Пристигна уште Вест Метју од Бакси. Во меѓувреме во Кливленд се пресели Џавал Мекги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Трипл-дабл за Јокиќ и Дончиќ, победи за Денвер и Далас 🎥

Лука Дончиќ немаше добра шутерска вечер, но и покрај тоа успеа да дојде до трипл-дабл во п…