Дома Топ вести „Марка“ тврди: Алаба го избра Реал Мадрид!

„Марка“ тврди: Алаба го избра Реал Мадрид!

Реал Мадрид е во напредни преговори со играчот на Баерн Минхен, Давид Алаба, пренесува мадридскиот весник „Марка“.

Весникот тврди дека преговорите помеѓу Реал и агентот на Алаба се одвиваат многу добро и најверојатно играчот ќе ја продолжи кариерата на „Сантиаго Бернабеу“.

Агентот на Алаба, Пини Захави има одлични односи со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, а и самиот играч преферира преселба во Мадрид.

Алаба влезе во последната година од договорот со Баерн и неодамна двете страни ги прекинаа преговорите за продолжување на соработката.

За Алаба интерес покажуваат многу европски гиганти, но Реал победил во трката и ќе потпише преддоговор со играчот во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан одлучи, ќе го откупи Томори

Факијо Томори во јануари пристигна во Милан како позајмен фудбалер од Челзи. После повреда…