Дома Македонски спорт „Марка“ се поклони пред големината на Пандев

„Марка“ се поклони пред големината на Пандев

Пред почетокот на Европското првенство Горан Пандев е еден од фудбалерите кои го привлекува вниманието.

Нашиот најдобар играч е подготвен да ја води Македонија во новите предизвици во кариерата. Засега неговите најави се дека ќе се пензионира по крајот на шампионат. Сега и реномираната „Марка“ одвои време на своите читатели да им раскаже за големината на Пандев.

Шпанците пишуваат дека Пндев не е „светски голгетер“, но дека има неверојатна фудбаска интелигенција со која прави Македонија да изгледа подобро на теренот. Во текстот тие потсетуваат и на големата победа на Македонија против Германија.

Ќе потсетиме, македонската репрезентација веќе е во Букурешт каде што се подготвува за првиот натпревар против Австрија на 13. јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…