Дома Фудбал Репрезентации „Марка“ открива: Седум репрезентатици на Шпанија знаеле за одлуката на Лопатеги

„Марка“ открива: Седум репрезентатици на Шпанија знаеле за одлуката на Лопатеги

0
lopategi ramos

Фудбалскиот сојуз на Шпанија останал изненаден откако во текот на вчерашниот ден беше објавено дека наследник на Зинедин Зидан ќе биде сега веќе поранешниот селектор на Шпанија, Јулијан Лопатеги.

Оваа вест го шокираше сојзуот на Шпанија, но не и седумте реаловци кои го носат дресот на „Фуријата“.

Имено, „Марка“ открива дека Флорентино Перез пред неколку дена го повикал капитенот Серхио Рамос и во разговор го известил за својата одлуката кој да го замени Зидан. Карвахал, Рамос, Васкез, Асенсио, Иско, Ферандез и Ваљехо (сите играчи на Реал) знаеле дека следната сезона во Реал ќе ги води Лопатеги.

Во текстот се наведува и дека сите останатите играчи биле шокирани со неговата одлука со оглед на тоа што сето тоа беше објавено на 72 часа пред отварањето на Мундијалот.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…