Дома Фудбал Останато Марадона го напушти клубот поради здравствени причини!

Марадона го напушти клубот поради здравствени причини!

Легендарниот Аргентинец Диего Марадона ја напушти тренерската позиција на мексиканскиот Дорадос поради здравствени причини, соопштија тамошните медиуми.

Аргентинецот на почетокот на сезоната седна на клупата на Дорадос, а со второлигашот стигна до баражот за пласман во елитното мексиканско натпреварување, каде беше поразен од Атлетико Сан Луис.

„Според лекарски совет, ќе одвоиме потребно време за одржување на здравјето. Тој ќе претрпи две операции, на коленото и во рамото. Благодариме на Дорадос и ќе го продолжиме овој сон друг пат, изјави неговиот адвокат Матијас Морли.

Заедно го изненадивме светот. Покажавме страст кон фудбалот и големо срце. Ви благодариме за се, ќе се видиме наскоро“, порачаа од Дорадос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вонредна ситуација за „Ел Класико“: Над 3.000 полицајци и специјалци ќе го обезбедуваат мечот

Првото „Ел Класико“ оваа сезона беше одложен поради протестите во Барселона, па конечно на…