Дома Фудбал Репрезентации Марадона би бил среќен доколку Аргентина не се пласира на Мундијалот?!

Марадона би бил среќен доколку Аргентина не се пласира на Мундијалот?!

Екипата на Аргентина се наоѓа во тешка позиција и мора да го совлада Еквадор во последното коло за пласман на Мундијалот во Русија.

Прославениот аргентински напаѓач Марио Кемпес, истакна дека единствениот човек кој би бил среќен да не го гледа Меси на Мундијалот во Русија е аргентинската легенда Диего Армандо Марадона.

„Светското првенство без Меси и Аргентина би било вистинска катастрофа. Единствениот човек кој би бил среќен доколку се случи такво е Диего Марадона, но и неговите фанови бидејќи така би можеле да тврдат дека Диего е најдобар“, изјави Кемпес.

Иначе, Кемпес со Аргентина го освои Светското првенство во 1978 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Чави се огласи откако медиумите веќе го прогласија за нов тренер на Барселона

Роналд Куман вчера по поразот од Рајо Ваљекано доби отказ во Барселона, нешто што навивачи…