Дома Трансфер зона Манџукиќ е спремен за нов трансфер?

Манџукиќ е спремен за нов трансфер?

Наскоро ќе биде донесена одлука за судбината на Марио Манџукиќ во Милан.

Милан и Манџукиќ имаа договор до крајот на сезоната со можност истиот да се продолжи, но хрватскиот напаѓач не ги оправда очекувањата.

Манџукиќ имаше проблеми и со повредите и во Милано не се задоволни. Сега Манџукиќ се поврзува со клубови од Белгија, но и со клубови од Блискиот Исток.

Наводно интерес за Манџукиќ покажал арапскиот Ал Хилал кој ќе понуди многу пари. Искусниот напаѓач пред Милан имаше неславна авантура во Катар, помина неколку месеци и си замина, па затоа сега сигурно добро ќе размисли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќ…