Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Астон Вила

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Астон Вила

Европските гиганти покажуваат силен интерес за играчот на Астон Вила и бразилскиот репрезентативец, Даглас Луиз.

Даглас Луиз е еден од најдобрите поединци во Астон Вила, неодамна го продолжи договорот, но е спремен да ја промени средината.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тој игра фантастична сезона и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата.

Неколку европски гиганти го сакаат Бразилецот, но најсилен е интересот на Манчестер Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ нема да жалаат пари да го доведат на „Олд Трафорд“ бидејќи во него гледаат идеална замена за Каземиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …