Дома Топ вести Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Бенфика

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Бенфика

Примарна цел на Манчестер Јунајтед на лето ќе биде доведување на врвен напаѓач и „црвените ѓаволи“ веќе ја почнаа потрагата.

По заминувањето на Кристиано Роналдо, Тен Хаг бара негова замена и итно му е потребен напаѓач, а на листата се две имиња.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Гонзало Рамош е желба на „црвените ѓаволи“, кој со Бенфика има одлична сезона.

Португалецот оваа сезона постигна 26 гола и запиша 12 асистенции, а остави одличен впечаток и на Мундијалот.

Друг на листата желби е Виктор Осимен, но тој трансфер е многу поскап, бидејќи Наполи за неговиот потпис бара 140 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…