Дома Топ вести Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Рома

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Рома


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за напаѓачот на Рома, Таму Абрахам.

Приоритет на Тен Хаг следното лето ќе биде доведување на врвен напаѓач, а Абрахам е високо на листата желба.

Англичанецот направи вистински потег кога од Челзи се пресели во Рома, каде се етаблираше во еден од најдобрите напаѓачи во Европа.

Јасно е дека Рома нема лесно да се ослободи од својата ѕвезда, но Јунајтед е спремен да понуди 80 милиони фунти.

Абрахам исто така е спремен да се врати во Премиер лигата и би сакал да се пресели на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…