Дома Трансфер зона Манчестер Сити ја сака новата шпанска ѕвезда

Манчестер Сити ја сака новата шпанска ѕвезда

Пеп Гвардиола сака во летниот преоден рок да го засили средниот ред, а сега има ново име на списокот.

Главна цел беше Даклан Рајс од Вест Хем, но најверојатно Англичанецот кариерата ќе ја продолжи во Арсенал. Поради тоа Мачестер Сити ќе се насочи кон Габри Виега од Селта.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Овој 21-годишен играч за врска импресионираше оваа сезона со своите настапи за Селта Виго.

Шпанските медиуми пренесуваат дека многу европски гиганти се заинтересирани за шпанскиот плејмејкер, па Сити сака да ја победи конкуренцијата.

Селта за неговата слобода бара 40 милиони евра, сума која нема да биде проблем за „граѓаните“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…