Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед ја одредил цената за Погба

Манчестер Јунајтед ја одредил цената за Погба

Францускиот фудбалер Пол Погба е на излезни врати од Манчестер Јунајтед и многу се пишува дека ќе си замине од „Олд Трафорд“.

Многу клубови се во трка за неговите услуги, а Погба има важечки договор до 2022 година.

Од поодамна Погба се поврзува со ПСЖ и Реал Мадрид. Англискиот „Дејли Експрес“ денес објави дека Јунајтед ја одредил цената.

Според нивните информации секој кој ќе сака да го доведе Погба ќе мора да плати најмалку 75 милиони евра. Новиот договор не е потпишан и се додека е така сигурно на големо ќе шпекулира за негово заминува.

Погба во Јунајтед не ги оправда очекувања, се очекуваше тој да биде лидер на некој нов Манчестер Јунајтед, но таа улога ја превзема Бруно Фернандеш кој откако дојде игра фантастично, а клубот бележи одлични резултати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Паул после само 6 месеци се враќа во Серија А

Родриго де Паул ова лето беше на мета на многу европски гиганти и се одлучи кариерата да ј…