Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед ја најде замената за Каземиро

Манчестер Јунајтед ја најде замената за Каземиро

Манчестер Јунајтед силен интерес за играчот на Астон Вила и бразилскиот репрезентативец, Даглас Луиз.

Даглас Луиз е еден од најдобрите поединци во Астон Вила, неодамна го продолжи договорот, но е спремен да ја промени средината.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Тој игра фантастична сезона и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата.

Неколку европски гиганти го сакаат Бразилецот, но Манчестер Јунајтед сака да ја победи конкуренцијата бидејќи смета дека ќе биде идеален наследник на Каземиро.

Астон Вила прави се за да го задржи, па нема да прифаќа понуди пониски од 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…