Дома Топ вести Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата на ПСЖ

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата на ПСЖ

Манчестер Јунајтед е во напредни преговори со ПСЖ за трансфер на играчот за врска, Мануел Угарте, пренесуваат медиумите на Островот.

Угарте за кого ПСЖ плати сума од 60 милиони евра изминатото лето не ги оправда во целост очекувањата во ПСЖ и го загуби првотимскиот статус кај Луис Енрике.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Приоритет на Јунајтед во летниот преоден  рок ќе биде доведување на квалитетен играч за врска, а прва желба е токму Угарте.

ПСЖ е спремен да го продаде и ќе се обиде да врати поголем дел од вложената сума. Двата клуба се во напредни преговори и трансферот би требало да се реализира после завршувањето на Копа Америка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …