Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед спреми понуда за Онана

Манчестер Јунајтед спреми понуда за Онана

Манчестер јунајтед е заинтересиран за голманот на Интер, Џордан Андре Онана, пренесуваат медиумите на Апенините.

„Црвените ѓаволи“ се во потрага по нов голман откако потврдија дека Де Геа нема да го продолжи договорот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Прва мета е токму Онана, кој имаше фантастична сезона во дресот на Интер.

Интер минатото лето го доведе Онана како слободен агент, а сега за неговата слобода бара најмалку 40 милиони евра.

Интер е спремен да го продаде Онана бидејќи тоа за клубот ќе биде чиста заработка, а познато е дека „нероатѕрите“ имаат финансиски проблеми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…