Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед пронајде засилување во Интер, ќе понуди 40 милиони евра

Манчестер Јунајтед пронајде засилување во Интер, ќе понуди 40 милиони евра

Според пишувањето на островските медиуми, Манчестер Јунајтед почнал да работи на трансферот на фудбалерот на Интер, Дензел Дамфрис.

Италијанскиот весник, „Тутоспорт“ пренесува дека холандскиот репрезентативец нема да го продолжи договорот со Интер и најверојатно ова лето ќе биде ставе нна продажба.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Интер нема намера да го продолжи договорот на Дамфрис поради високите финансиски услови кои ги поставува. Од друга страна тоа доведува за Манчестер Јунајтед да биде еден од приоритетите за ова лето.

Информациите се дека клубот од „Олд Трафорд“ за него е подготвен да плати сума од околу 40 милиони евра. Меѓутоа, постои и опција цената на Дамфрис да се зголеми ако тој со Холандија добро се претстави на Европското првенство кое во летото кое следи ќе се игра во Германија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Репрезентативецот на Шпанија, Хозе Луис Фернандес Иглесијас или познат како Начо на крајот…