Дома Топ вести Манчестер Јунајтед повторно тргнува по Де Јонг

Манчестер Јунајтед повторно тргнува по Де Јонг

Манчестер Јунајтед не се откажува од Фернки де Јонг и повторно ќе се обиде да го доведе на „Олд Трафорд“ ова лето.

Барселона минатото лето се договори со Манчестер Јунајтед за трансфер вреден 85 милиони евра за 25-годишниот фудблер од средниот ред, но тој одби да разговара за трансфер.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


За Барселона најголем проблем е високата плата, а поради финансиските проблеми на лето повторно ќе мора да продава играчи.

Манчестер Јунајтед е во потрага по квалитетен играч за врска и најголема желба на Те Хаг е токму Де Јонг.

Сега раборите се променија, Манчестер Јунајтед ќе игра во ЛШ и сака да ја нападне титулата, па Холанѓанецот е отворен за преселба на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Манчестер Јунајтед го сака промашувањето на Сити

Манчестер Јунајтед  во јануари сака да донесе квалитетен играч за врска, а рва желба на ра…