Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед никогаш немал помлад играч во протоколот во европски натпревар

Манчестер Јунајтед никогаш немал помлад играч во протоколот во европски натпревар

Maнчестер Јунајтед вечерва го игра натпреварот против Реал Сосиедад во рамките од 1/16 финалето во Лигата на Европа на „Сан Себастијан“.

Посебно внимание во овој натпревар предизвика протоколот на играчи на Манчестер Јунајтед. Имено, во составот на Јунајтед има играч кој има само 17 години и е роден во февруари 2004 година.
Интересно е што Манчестер Јунајтед во европските натпревари во протоколот никогаш немал помлад играч.

Станува збор за Шол Шортајер, играч кој игра во средината ќе видиме дали ќе добие шанса на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Баерн: Никогаш не сме биле вклучени во плановите за Суперлигата

Нajбогатите клубови официјално креираа ново натпреварување под името Суперлига во кое ќе с…