Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед на лето тргнува по Луис Суарез

Манчестер Јунајтед на лето тргнува по Луис Суарез

0
suarez

Манчестер Јунајтед наводно спреман понуда за напаѓачот на Барселона, Луис Суарез.

Се чини дека во Јунајтед не се задоволни од игрите на Лукаку и ќе дадат се од себе да го засилат нападот, а прва мета е Луис Суарез.

Уругваецот игра одлично од самото доаѓање во Барселона. Настапи на 229 натпревари и постигна 168 погодоци.

Сепак, не е познато дали ќе го продолжи договорот со Барселона, најмногу поради возраста. Има уште две години важечки договор, но Јунајтед наводно ќе испрати понуда за него во следниот преоден рок.


Следете го Sportski.mk и на


Оваа понуда може да биде прифатлива за Барса бидејќи сака да им даде шанса на младите играчи, но проблем е што самиот играч не е многу заинтересиран за премин на Олд Трафорд.

Исто така, голем број клубови од Кина ја следат ситуацијата околу Суарез и веќе имаат спремни понуди.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ѕвездата на Рома на чекор од трансфер во Јувентус

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус на лето повторно ќе пазарува од Рома, и тоа по доб…