Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед и Тотенхем се „тепаат“ за ѕвездата на Лил

Манчестер Јунајтед и Тотенхем се „тепаат“ за ѕвездата на Лил

Манчестер Јунајтед и Тотенем ова лето сакаат да го засилат нападот и ќе се борат за потписот на ѕвездата на Лил, Џонатан Дејвид.

Дејвид веќе неколку сезони игра на врвно ниво и сака да ја промени средината, а веќе најави дека ова лето ќе прави трансфер.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Лил за слободата на напаѓачот бара 40 милиони евра, сума која нема да биде проблем за споменатите клубови.

Канаѓанецот е на радарот на многу европски гиганти, но најсилен интерес покажуваат Манчестер Јунајтед и Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …