Дома Топ вести Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен се силно заинтересиран за напаѓачот на Ајнтрахт и француски репрезентативец, Коло Муани.

Сезонава 23-годишниот напаѓач на Ајнтрахт постигна 14 гола и забележа 14 асистенции, а и на Мундијалот остави одличен впечаток.

Баерн е во потрага по напаѓач и Муани е на врвот на листата желби, бидејќи има искуство во Бундеслигата.

Приоритет на Тен Хаг исто така е доведување на напаѓач, а верува дека Французинот идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Сега двата европски гиганти ќе се борат за неговиот потпис, а Ајнтрахт ја постави цената и за неговата слобода бара 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…