Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед и Арсенал се „тепаат“ за ѕвездата на Астон Вила

Манчестер Јунајтед и Арсенал се „тепаат“ за ѕвездата на Астон Вила

Европските гиганти покажуваат силен интерес за играчот на Астон Вила и бразилскиот репрезентативец, Даглас Луиз.

Даглас Луиз е еден од најдобрите поединци во Астон Вила, неодамна го продолжи договорот, но е спремен да ја промени средината.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Тој игра фантастична сезона и се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во Премиер лигата.

Неколку европски гиганти го сакаат Бразилецот, но главната битка за неговиот потпис ќе ја водат Арсенал и Манчестер Јунајтед.

Астон Вила прави се за да го задржи, па нема да прифаќа понуди пониски од 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Напаѓач од Брегот на Слоновата Коска ја засили Шкендија

Екипата на Шкендија денеска се пофали со ново име во своите редови. Нов член на клубот од …