Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го продава Лингард во јануари

Манчестер Јунајтед го продава Лингард во јануари

Офанзиниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард одбил да стави попис на нов договор, пренесуваат медиумите на Островот.

Лингард последните шест месеци ги помина во Вест Хем каде блескаше во дресот на „чеканите“, но двата клуба не се договорија за трансфер.

Манчестер Јунајтед му понуди нов договор, но играчот одбива да потпише, бидејќи не е задоволен со својот статус во тимот.

Договорот на Лингард истекува следното лето, па „црвените ѓаволи“ се спремни да го продадат во јануари за „само“ 15 милиони фунти.

Според „ЕСПН“, Барселона и Милан го сакаат Англичанецот, но како слободен агент следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …