Дома Топ вести Манчестер Јунајтед го купува талентот на Ајакс

Манчестер Јунајтед го купува талентот на Ајакс


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Манчестер Јунајтед ќе се обиде да го доведе еден од најголемите таленти на школата на Ајакс, Аксел Донген.

Напаѓачот моментално има 18 години и неговиот договор со Ајакс истекува на крајот на сезоната.

Ајакс му понуди нов договор, но до овој момент неговиот агент не ја прифаќа понудата на клубот од Амстердам.

Уште минатата година Челзи покажа голем интерес за Аксел Донген, но тогаш Ајакс не сакаше да го пушти.

Тен Хаг одлично го познава талетот и сака да ја искористи ситуацијата и да го доведе на Олд Трафорд како слободен агент. Меѓутоа, конкуренцијата е голема бидејќи многу клубови покажуваат интерес за Донген.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…