Дома Фудбал Англија Мане: Извини Вирџил ама не си најдобар

Мане: Извини Вирџил ама не си најдобар

Доведувањето на Садио Мане беше еден од најдобрите потези на Јирген Клоп откако седна на клупата на Ливерпул.

Иако е во сенка на Мохамед Салах и Вирџил Ван Дајк носи големи заслуги затоа што Ливерпул минатата сезона стана шампион на Европа.

Колку Ван Дајк всушност е добар покажува податоткот дека ја доби ФИФА наградата за најдобар играч, а и неговиот конкурент Лионел Меси гласаше за него.

„Одличен комплимент е кога Меси ќе гласа за тебе. Вирџил е одличен играч меѓутоа…Извини Вирџил, но Меси мора да биде пред тебе“, изјави Мане.

Меси и Ван Дајк скоро сигурно ќе бидат главните конкуренти за добивање на Златната топка, па останува да видиме дали тука стоперот ќе заврши пред Аргентинецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо и Пјаниќ немоќни во шева, Португалецот падна и на тревата (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е познат како некој кој не сака да губи, па дури и на тренинг. На послед…