Дома Останати Манасков се врати, Веспрем на чекор до Фајнл-фор

Манасков се врати, Веспрем на чекор до Фајнл-фор

Во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите екипата на Веспрем обезбеди солидна предност против Алборг со 36:29.

По пауза од осум месеци на терените се врати Дејан Манасков и постигна еден гол против Алборг.

Најефикасни во тимот на Веспрем беа Маргуч со седум, Омар со шест, Нилсон со пет, Штрлек со четири гола. 

Реваншот е заказан за 18 мај,а Веспрем со овој резултат е многу блиску до пласман во Фајл фор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

MOZZART JA ПОДДРЖУВА НАШАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ПОКЕР

Регионалниот лидер во приредување игри на среќа стана спонзор на Македонската Покер Унија …