Дома Останати Манасков во препознатлива форма: Веспрем рутински во уште победа во домашното првенство

Манасков во препознатлива форма: Веспрем рутински во уште победа во домашното првенство

Унгарски Веспрем славеше уште еднаш во домашното првенство, овојпат против Дабас на гости со 39:21.

Во првото полувреме домашниот состав се држеше во игра, па унгарскиот шампион на паузата имаше предност од само четири гола, односно 16:12.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Манасков се издвои меѓу најдобрите во гостинскиот тим, со постигнати 6 погодоци, а подобри од него беа Џамаили и Гајиќ со седум, односно осум погодоци.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ферстапен ја освои пол-позицијата во Бахреин

Макс Ферстапен ќе стартува од пол-позицијата на првата сезонска трка во Формула 1 шампиона…