Дома Трансфер зона Малдини: Леао во Челзи? Тој знае кој клуб е најдобар за неговиот развој…

Малдини: Леао во Челзи? Тој знае кој клуб е најдобар за неговиот развој…

Договорот на Рафаел Леао со Милан истекува во јуни 2024 година, а ако клубот не успеа да се договори за продолжување на соработката би можел да го продаде следното лето со цел да заработи.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Сепак, Малдини верува дека Леао ќе ја продолжи соработката. Италијанската легенда одговори на прашање на новинарите затоа што во последно време Леао се почесто се поврзува со можен трансфер во Челзи.

Засега Малдини не е загрижен.

„Според мене шансите да потпишеме нов договор со Леао се добри, верувам дека ќе го задржиме. Леао зане кој клуб е најдобар за неговиот развој“, изјави Малдини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бруно Фернандес прави голем трансфер во јануари

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Манчестер Јунајт…