Дома Македонски спорт Македонците од „BLUEJAYS“ вечерва играат на Светското првенство во Бали!

Македонците од „BLUEJAYS“ вечерва играат на Светското првенство во Бали!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во Бали, Индонезија се игра Светскиот шампионат во CS:GO кој започна во петок, а дел од овој шампионат е и Македонија која е претставувана од тимот на „BLUEJAYS“

Македонскиот тим не само што учествува на турнирот туку е и еден од највисоко рангираните тимкови и во Бали се со цел да ја освојат својат втора награда за прво место на турнирот. Македонскиот тим го освои ова Светско првенство во големото финале со „OneTap“ победувајќи со 2:0.

Екипите се распределени во осум групи и најдобрите две екипи ќе обезбедат пласман во плеј-офот каде што ќе се борат за награда од 100.000 долари.

Вечерва во 02:00 часот по македонско време или во 09:00 часот по локално „BLUEJAYS“ ќе играат против Индонезија.

Македонија ја претставуваат:

Јане Апостолоски „аidKit“

Александар Ќуловски „CacaNito“

Даниел Глигоров „dan1“

Дамјан Стоилковски „kyxsan“

Павле Стојановски „stYleEeZ“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Се бара кривична пријава за Мојсовски, а МОК бара смена на првиот човек на АМС!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Од утрово една од гл…