Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонските ракометари слетаа во Полска📷

Македонските ракометари слетаа во Полска📷


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонската ракометна репрезентација слета на аеродромот во Краков, Полска каде ќе настапи на 28-от ракометен Мундијал.

Репрезентативците со чартер лет утрово полетаа од Скопје, а веќе се во Краков каде подоцна ќе го одработат и првиот тренинг.

Македонија првиот настап на Мундијалот ќе го има утревечер во 20.30 часот против Норвешка.

Потоа играме против Холандија на 15 јануари и против Аргентина на 17 јануари.

Фото: РФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Херојска победа на аеродромци: Фаворизираната Олимпија падна пред МЗТ!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Кошаркарите на МЗТ С…